СЮЖЕТНО-ІГРОВЕ ЗАНЯТТЯ
З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
В СТАРШІЙ ГРУПІ
"МАНДРІВКА МИШЕНЯТ"
ПРОГРАМОВИЙ ЗМІСТ:
Вправляти в ходьбі по гімнастичній лаві, підлазінні правим та лівим боком під дугами. Стрибати на обох ногах, просуваючись вперед, із обруча в обруч, переступати з купинки на купинку – площинні геометричні фігури – круг, прямокутник, трикутник, квадрат. Закріпляти рахування у межах 5, назву геометричних фігур. Під час рухливої гри вправляти у бігу з ловінням та у розтіч. Розвивати спритність, спостережливість, кмітливість, уміння точно виконувати завдання інструктора на відповідні слова, швидку орієнтацію в просторі, уміння діяти за сигналом.
Виховувати правильну поставу, бажання займатися фізкультурою разом в колективі
однолітків.
ОБЛАДНАННЯ: 2 гімнастичні лави, 2 дуги висотою 50 см, 6 обручів, «доріжка
здоров’я», площинні геометричні фігури – круг, прямокутник,
трикутник, квадрат), маски мишки, кішки.
ХІД ЗАНЯТТЯ
Шикування в шеренгу. Перевірка рівняння та постави.
У старої мишки – мами
Діточки дуже гарненькі.
Ось які маленькі,
Ось які гарненькі.
Шикування в колону.
Поставали всі рівненько
Підемо ніжками дрібненько… (ходьба звичайна)
Ти на сонце подивися
І рукою доторкнися… (ходьба на носках)
Мишенята, на доріжку!
Починаємо пробіжку… (біг у середньому темпі)
Вже стомились наші ніжки
Відпочинемо ми трішки… (ходьба звичайна)
А стежиночка юрка
Далі, далі убіга… (ходьба по "доріжці здоров’я")
Перешикування у 2 ланки.
КОМПЛЕКС ЗАГАЛЬНОРОЗВИВАЛЬНИХ ВПРАВ
(без предметів):
1. Очі роблять теж зарядку,
Вправо – вліво та й спочатку.
В.п. – ноги на ширині стопи, руки вільно.
1 – повернути очі праворуч;
2 – повернутись в в.п.;
3 – повернути очі ліворуч;
4 – повернутись в в.п. ( по 4 рази в кожну сторону)
2. Стали мишки підростати
Вгору руки піднімати.
В.п. – ноги на ширині стопи, руки опущені.
1 – підняти руки через сторони вгору;
2 – повернутись в в.п. (8 р.)
3. Поверніться вліво – вправо
Та робіть всі гарно вправу.
В.п. – ноги на ширині плечей, руки на поясі.
1 – повернути тулуб вправо;
2 – повернутись в в.п.;
3 – повернути тулуб вліво;
4 – повернутись в в.п. ( по 4 рази в кожну сторону)
4. Нахиліться стільки раз
Скільки пальчиків у нас.
В.п. – ноги на ширині плечей, руки на поясі.
1 – нахилити тулуб вперед, розвести руки всторони;
2 – повернутись в в.п. (8 разів)
5. Всі на килим полягали
І лапками помахали.
В.п. – лежачи на підлозі, ноги зігнуті в колінах.
1 – 4 – почергово випрямляти та згинати ноги у висі.( 3 підходи по 8с)
6. Нумо швидко всі вставайте
Та як м’ячики стрибайте.
В.п. – стоячи, ноги разом, руки на поясі.
1 – 10 – стрибати на місці; 1 – 10 – ходьба на місці (2 підходи)
7. Вдих – всі лапки підіймають,
видих – плавно опускають.
Дихальна вправа.
Підем далі мандрувати,
Собі їжу десь шукати.
ОСНОВНІ РУХИ:
1. Ось місточок перед нами, (ходьба по гімнастичній лаві)
Треба нам пройти із вами.
Лапки в сторони тримайте
Голову не опускайте.
2. Скільки в обручах їди (стрибки з обруча в обруч)
Пострибаєм всі туди.
Ану ж швидко полічіть.
Скільки обручів лежить?
3. Ось болото перед нами,
Треба нам пройти із вами (переступання з купинки на купинку – площинні
геометричні фігури – круг, прямокутник,
трикутник, квадрат)
4. Ой, їжак за нами ходить, (підлазіння правим і лівим боком під дугою)
З мишок він очей не зводить.
В нірки швидко поховались,
Їжачку ми не дістались.
РУХЛИВА ГРА «КІТ – ВОРКІТ ТА МИШЕНЯТА»
Діти – «миші» сидять у «норці» - з одного боку майданчика. Неподалік від них сидить «кіт» (спочатку роль виконує вихователь).
А ось тут, біля воріт,
Спить на лавці кіт – воркіт,
«Кіт» засинає. А «миш»і розбігаються по залі чи майданчику.
Котик очі відкриває,
Мишеняток дожинає.
«Кіт» прокидається, починає нявкати та ловити «мишей», а ті мають встигнути повернутися у «норку».
Мишки, швидко всі тікайте
Коту в лапи не попадайте.
Котик знов пішов і спить,
Мишок не іде ловить.
Гра повторюється 3 - 4 рази.
Котик з нами подружив,
Наче він із нами жив.
Котик з нами буде жити,
Буде з нами він дружити.
Шикування в колону.
Довго – довго ми гуляли
Багато їжі назбирали.
А тепер додому час,
Вдома вже чекають нас. (ходьба звичайна з виконанням дихальної вправи)
Comments